09 Aralık 2002

Stockholm - Oslo - Nobel

Cisco Systems Nobel ödüllerine sponsor. Türkiye'den Faruk Eczacıbaşı, Gülsün Sağlamer, eşlerimiz ile birlikte davetli olarak İsveç ve Norveç'e gidiyoruz.

Pazar günü Stockholm varış sonrasında Stockholm Belediye Binasında Başkan Ms. Annika Billström tarafından hoşgeldiniz resepsiyonu ve binanın gezilmesi.

Pazartesi günü Cisco tarafından düzenlenen Kamu Servisleri toplantılarına katılıyoruz.

Pazartesi saat 13:00 BBC Dünya Nobel Aklı canlı yayınında Nik Gowing 2002 yılı Nobel Ödülü kazananlar ile sohbeti izliyoruz.

Pazartesi akşam Vasa Müzesini ziyaret ve daha ilk seferinde 1628 yılında batan ve 333 yıl sonra denizden çıkarılarak restore edilen ünlü gemiyi görüyoruz.

Salı Nobel Bilim ve Teknoloji panelleri toplantılarına katılıyoruz.

Çarşamba sabah Stockholm istasyonunda Cisco özel treni ile Oslo'ya gidiyoruz, 6 saatlik yolculuk boyunca muhteşem manzara, dışarıda kar olmasına rağmen içimizi ısıtıyor.

Çarşamba akşam Nobel Barış ödülü töreninde dünyaca ünlü sanatçıların konseri, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Jimmy Carter (1977-1981) Nobel Barış ödülü muhteşem bir ortam içinde alıyor.

Töreni Jessica Lange ve Antony Hopkins yönetiyor. Sonrasında Santana konseri ile devam eden gece ve ertesi gün Türkiye'ye dönüş.