01 Mart 2008

First Lego Ligi (FLL) Türkiye 4. Robotik Turnuvası

First Lego Ligi (FLL) Türkiye 4. Robotik Turnuvasında dereceye giren takımlara ödülleri törenle verildi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Feshane Uluslararası Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen FLL Türkiye 4. Robotik Turnuvasında, Özel Şişli Terakki Lisesinden "Terakki" adlı takım şampiyon oldu.

Türkiye’yi ABD’de yapılacak dünya şampiyonasında temsil edecek takım, ödülünü İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş’ın elinden aldı. 12 ilden 58 takım ve 500 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuvada ikincilik ödülüne, İzmir Amerikan Kolejinden "Power Supply" adlı takım layık görüldü.
Erdal İnönü Araştırma Ödülünü kazanan Ankara Özel Öncü İlköğretim Okulundan "Magic Robotics" takımı, ödülünü Sevinç İnönü’den alırken, En İyi Robot Performans Ödülünü de Hasköy İlköğretim Okulundan "Altınboynuz" takımı kazandı.

En İyi Proje Ödülünü Özel İzmir SEV İlköğretim Okulundan "Poseidon",
En Yenilikçi Çözüm Ödülünü, Bursa Tunçsiper İlköğretim Okulundan
"Dragon Fire",
En Yaratıcı Sunum Ödülünü, Malazgirt İlköğretim Okulundan "Malazgirt",
En İyi Robot Tasarım Ödülünü de "Smartkids Future Energy" takımı aldı.

Turnuvadaki diğer ödülleri kazanan takımlar da şöyle:

En Yaratıcı Tasarım Ödülü, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinden
"Robinho XL" takımı.

En Dayanıklı Tasarım Ödülü, İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulundan "Istech" takımı.

En İyi Programlama Ödülü, TEGV Fındıkzade Eğitim Parkından "Lego Fanatist" takımı.

En İyi Takım Çalışması Ödülü, Bornova Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulundan "Yalı Çapkını" takımı.

Takım Çalışması İkincilik Ödülü, TEGV Diyarbakır Bağlar Eğitim Parkından "Grup Mezo" takımı.

Takım Çalışması Üçüncülük Ödülü, TEGV İzmir Çiğli Eğitim Parkından
"Dinamik" takımı.

En İyi Robot Performans İkincilik Ödülü, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinden "Robinho XL" takımı.

Robot Peformans Üçüncülük Ödülü, İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulundan "Istech" takımı.

Semih Güven Özel Ödülü, Bornova Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulundan "Phokai" takımı.

Evrensel Tasarım Ödülü, Özel Sahakyan Nunyan Ermeni İlköğretim Okulundan
"High-Tech" takımı.

Yükselen Yıldız Birincilik Ödülü, "Technokids" takımı.

Yükselen Yıldız İkincilik Ödülü, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulundan "Severgy" takımı.