12 October 2012

Samsung - Swon Kore

Samsung City Swon - Görkemli pazar payı, küresel gelirleri ile dünyanın en büyük bilişim firması Samsung ana merkezi.

Kurumsal pazarlardan sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı B. C. Cho önderliğinde ve ev sahipliğinde renkli, çekici ürünlerin yeni anlayış, özgüven ile iki ayrı ve farklı pazar için konumlandırılması.

Bilgisayar, Terminaller (Telefon, Tablet) , Görüntü Birimleri, Yazıcılar, Güvenlik, Yazılım, tüketici ve kurumsal pazarda tek tek ne denli başarılı oldukları bir gerçek. Şimdi yeni bir hikaye, öykü yazma zamanı. Bütünleşik çözümler üretme, modelleme, kurumsal satış kanalları inşa etme. Başarı anahtarı çözümlerin, müşteri koşullarını tanımlama, katma değerini kolayca hesaplayabilmekte ve doğru iletişim yapabilmekte.

Pazar alışkanlıklarını, akışkanlıklarının cesaretle küresel değişimini yönetmek, zahmetli olduğu kadar yeni hünerler gerektiriyor. Masa başında konulan kuralların her ülke kültürüne uyumu ayrıca değerlendirilmeli. Satış kanallarının yetkinlikleri soru işareti, düzenli, sipariş, sevkiyat, envanter, stok, pazarlama, reklam becerileri kurumsal projeler için yeterli olamıyor.

Asıl işi sadece kurumsal olan, yıllardır dirsek çürüttükleri akıllı modelleri müşteriler ile buluşturan, şirketlerin serüveni bir günde tamamlanmadı. Varoluş sebeplerinin temelinde iş ortakları ile ve müşterileri ile oluşturdukları sıfır mesafe felsefesinde yatıyor.

Yeni oluşum her yönü ile bir davranış değişimi, kültür depremi. Uygulama bütçesinin kabarık olmasına şaşırmadım, gelişmekte olan teknoloji rüzgarına ayak uydurma meselesini adresleyen çözümlerin anlatılması.

Samsung Digital City Beyin/Kalp burada işliyor, adı gibi devasa yerleşke, sehir, giriş ve çıkışlar kontrollü.

Güncelleme: Samsung aradan geçen sekiz yılda kurumsal pazarda etkili olmanın hala başlangıcında 2019 yılı. Gerçekler maalesef çarpıcı, saygın ürünlere sahip olmak uzun bir zincirin sadece bir halkası. Topyekûn kültürün değişmesi her halkanın birlikte eş zamanlı yenilikleri kucaklaması ile mümkün. Geleneksel yapıların yumuşak, sorunsuz evrimi bir sanat projesi olsa gerek.