20 June 1989

Pakistan - Spacenet

Pakistan Rawalpindi şehrindeyiz, yaşım 35. İslamabad 'tan sonra şehir kalabalık, karmaşık ve bir o kadarda gürültülü geliyor. Ancak Üniversite yıllarımdan beri hayran olduğum yemekler ile tekrar buluşmaktan zevk alıyorum. Curry ve Madras en sevdiğim lezzetler, yanında NUN ekmek ve Çapati. Tabi Lime Turşusunu da eklemek şart.

Gelişimizin sebebi PBX pazarı konusunda iş birliği yapacak ortaklar bulabilmek ve pazarda birlikte hareket edebilmek.

Araştırma Geliştirme bölümünden Pazarlama, Satış, İş Geliştirme, Servisler'den sorunlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Ortadoğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa, Eski Sovyetler Birliği, Pakistan ve KKTC. Yerel pazarda ise PTT ve Özel PBX pazarında çalışıyoruz.

1987 yılında rekor kıran satışlarımız 1988 yılı itibari ile daha alt seviyelerde devam ediyor. Uluslararası pazarlara açılmalı ve ürünlerimizde uygun değişiklikler yaparak başarılı olmalıyız. Ekip olarak canla başla çalışıyoruz.

Daha önce Pakistan'da yüksek kapasiteli PBX (Meridian) direkt satan Northern Elektrik destek konusunda yaşadığı sıkıntılarda bizde etkileniyoruz. Sorunları aşacak yapılanmayı kuruyoruz ve başarılı görüşmeler sonucunda dönüyoruz.