12 July 1994

Kazakistan - Almatı

Kazakistan'da toplantılar, DRX4 Sertifikası bütün bölgeler için teknik onayını alarak tamamlanıyor. Kazakistan pazarında daha etkili olabilmek, büyüyen iş hacmini etkin, verimli yönetebilmek, yeni Ülke Müdürümüz Kamil Orman. 

Kazakistan'da elde edilen başarı rakiplerin gözünden kaçmıyor. Dünya devlerinin faaliyetleri bir anda kendisini göstermeye başlıyor, yatırım, tesis kurma vaatleri ortaya çıkmaya başlıyor. Zamanında ayrım gözetmeksizin tüm ülkelerde var olmamız güven duygusunu en üst düzeye çekmiş durumda.

Kazakistan için ciddi sıkıntı olan finansman yabancı firmalar tarafından farklı modellerle çözülmeye çalışılıyor. AT&T 19M$ lık Almatı modernizasyon kredisi sağlayacağını taahhüt ediyor. Libor+3. Hemen arkasından Almanya SEL kredi önerisi ile teklifini yapıyor.

Kredi geri ödemelerinin değişim ile sağlanması önerilerek "barter" projelerin önünün açılması hedefleniyor, örneğin Ekibastus bölgesi kömürleri ve pamuk ticareti gibi. Telekom sektörünün cazibesi ile danışman şirketler özelleştirmeyi başlatmak üzere Almatı'ya geliyorlar.

Yerel üretime devam ediyoruz DRX4-Dicle kırsal alanda üstün servis vermeye devam ediyor, DMS100 lerde ise sıkıntı kapasite, Super Node değişimleri sıkıntılı ilerliyor.

Pazar hakkında bilgi vermek üzere Büyükelçimiz Mustafa Aşura'yı ziyaret ediyoruz.

İlginç bir şekilde Dünya kupası maçlarını seyrediyoruz.
İtalya 2 Bulgaristan 1
Brezilya 2 İsveç 1

Daha sonra Brezilya 0 İtalya 0 biten maçı penaltı atışları ile kazanıyor ve Brezilya Dünya Şampiyonu oluyor. Brezilya Kalecisi Taffarel