20 July 1996

Azerbaycan - Yeni Protokol

1996 yılında Azerbaycan ilk kez bağımsız bir ülke olarak Atlanta olimpiyatlarına katılarak başarılı ülkeler içinde yerine almıştır.

Sanatçımız Barış Manço Azerbaycan'da gerçekleştirdiği söyleşide iki ülke kardeşliğini vurgulamış ve pekiştirmiştir.

Türkiye örneğinde olduğu gibi özelleştirme, GSM sisteminin yaygınlaşması ile birlikte DMS anahtarlama sistemlerimizde ve Fiber Optik iletim devrelerinde tıkanıklık, gecikme yaşıyoruz. Azercell devreye girmesi ile birlikte beklenen ilgi tahminlerin ötesinde bağlantı ile konuşma süreleri artışı ilk mühendislik çalışmasının yeniden tasarlanmasına yol açıyor.

Topoloji, trafik hesapları, kurgu bilgilerini Rabıta NAzırlığı ile paylaşıyor, anlatıyor, yorumluyoruz. İlave kapasite kurulumu, işlemci değişiklikleri onaylanıyor. Kırsal alanda durum farklı değil DRX+-Dicle santrallerinin giriş/çıkış devrelerinde artışa gidilmesi kararı veriliyor. Ortak girişimimiz ULTEL kaliteli üretim süreci ve yönetimi ile ihtiyaçları karşılıyor, tesiste elde edilen Netaş kültürü yaklaşımı modern görünüşün önemli bir parçası. Fabrikayı gezimizden içimizde sıcak duygularla ayrılıyoruz.

Azerbaycan ziyaret etmekten her zaman onur duyduğum kardeş ülke, özveri ile kalplerimizle hizmet etmekten, bütün açıklığı ile bilgimizi paylaşmaktan çekinmeyeceğimiz Azeri dostlarımız. Yeniden görüşmek üzere, dayanıklı telekomünikasyon altyapısını daha da geliştirmek üzere ayrılıyoruz.