24 May 2000

Fatih Yurdal - İnternet'te Başıboşluk Var

Cisco EXPO İnternetin gelişmesini sağlayacak yasal, hukuki, düzenleme, değişimlerinin tartışılmasını amaçlıyor. Sayın Fatih Yurdal davetimizi kabul ederek etkinliğimize ana konuşmacı olarak katılmasından dolayı çok teşekkür ediyorum.

TÜRK Telekomünikasyon Üst Kurul Başkanı Fatih Mehmet Yurdal, dünya çapında internetin sahibi ve yöneticisinin kim olduğu sorularının henüz cevaplanamadığını belirterek, ‘‘Türkiye'de de internetin kimin tarafından yönetileceği belli değil.

İnternette yönetim açısından başıboşluk var’’ dedi. Cisco Systems Türkiye'nin ev sahipliğinde ve Superonline, Ernst&Young, Hewlett Packard, IBM, Koç Sistem ile Oracle'nin ana sponsorluğunda düzenlenen ‘‘Cisco Expo 2000’’nin açılış konuşmasını yapan Yurdal, yeni ekonomideki gelişmeler konusunda bilgi verdi. Yurdal, yeni kurulan Telekomünikasyon Kurulu'nun bağımsız olarak sektöre serbest ve adil rekabeti getireceğini ifade ederek, ‘‘Kurul için 5 adet üye seçildi. Bu üyelerin 5 yıllığına siyasi bağımsızlığı var. Kurula atanan insanların sektörden gelmesi planlandı ve biri özel sektör biri de Ticaret odaları tarafından belirlendi’’ dedi.