11 September 2001

11 Eylül 2001 - Cisco Yeni Yıl - İkiz Kuleler

11 Eylül 2001 Salı - Tarihin değiştiği gün.

Mali yılımız 1 Ağustos, beklentilerimiz yüksek, ekonomide olumlu sıcak esinti, toparlanma başlıyor. 

San Francisco satış konferansı hedefler sağlam temeller üzerinde yükseliyor. İstanbul sonbaharı yaşıyor, biz yeni yıla başlamanın heyecanı içindeyiz.

Bölge Direktörümüz Josi Gal, yurt dışından uzmanlar, bir gün öncesinden İstanbul'a gelerek hevesle neşe içinde bizimle birlikte yeni yılı başlatmak üzere buluşuyoruz.

Yeni toplumsal dönüşümü yaşamak, internet ekonomisini olabildiğince tanıtmak, anlatmak amaçlarımızın ilk sıralarında yer alıyor. Hedefimiz var olduğumuz tüm dikeylerde pazar liderliği. İçtenlikle, her müşterimize dokunarak, bilgi paylaşımını esirgemeden, birlikte gelişmeyi sağlamak. Takım arkadaşlarımızın her birisi almış oldukları sorumluluğun farkında, ölçülü, hareketli görünümlerinin temelinde coşku ile başarmanın çekiciliğini barındırıyorlar. İnsan odaklı yaklaşımımız alacağımız yetkinlik öğrenimleri ile çevremiz ile barışık yaşamanın anlayışını kazandıracak. 

Çalıştayımızın "kick off" neredeyse tamamlanma sürecindeyiz.  Saat 17:00 Televizyonlar aniden yayın akışlarını değiştiriyorlar. New York İkiz kulelerine uçakların saldırısı anlaşılıyor.

Toplantımızı hemen sonlandırıyoruz, akşam için planlanmış boğaz tekne gezisi iptal edildi. Yurt dışından gelen yabancı misafirlerimiz otellerine dönerek biletlerini değiştirdiler ve geri dönüş yolculuğu başladı.

2000/2001 yaşanan zorlukların geride kalmaya başladığı yeni mali yıl için umutlarımızın yeşerdiği dönemdeyiz. Terör hışımla renkleri solduruyor, birbirimize güvenerek bunalıma girmemeye söz veriyoruz. En doğru ilerleme planının, aksatmadan, yüreklerimizi işimiz koyarak olumsuzluklarla mücadele etmek olduğuna karar veriyoruz.