03 May 2002

Küresel Ağ Şirketleri ve Uyumluluk Süreci

Turcom satış seminerine katılmak üzere Ankara ziyaretinde bulunuyorum.

Konumuz başarılı ağ bağlantılı kuruluşların izledikleri yol haritasını tanıtmak. Benzer uygulamaları Türkiye içinde rekabetçiliği arttırmak amacı ile değiştirmek farklılaştırmak yerel şartlara uyumlu hale getirmek.

2000 li yıllardan itibaren hayatımıza giren İnternet ekonomisinin kazandırdığı, etkinliği, verimliliği diğer ülkeler temelinde anlatıyorum. Planlanan ciddi boyuttaki bütçelerin neticesinin GSMH olarak ne kadar hızlı dönüş sağladığının vurgusu yapılıyor. Farklı sanayilerin uyumluluk sürecinde değişik aşamalarda olmalarının karşılıklı iş birliği faydasını yeterince desteklemediği ortaya çıkıyor.

Teknoloji ve çözümler olarak öncelikle ele alınması gereken sistemlerin sırasıyla e-öğrenme, müşteri ilişkileri yönetimi, tedarik zinciri otomasyonu ve çalışanların verimliliği oluyor.

Turcom uzmanlarının müşterilerini liderlik konumuna taşımakta gösterdikleri olumlu enerji birlikte doğru çözümleri sunacağımızın işareti olarak toplantıya yansıyor. Davet için çok teşekkür ederek konuşmamı ve sunumumu tamamlıyorum.