13 August 2013

Innova - Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi

Fatih projesi deneme kurulum aşaması başlıyor. Türk Telekom grup şirketi İnnova Korkmaz Yiğit Anadolu lisesinde Akıllı Tahta ile İnternet Erişimi canlı ortamda.

Innova ve Samsung yöneticileri ile birlikte okulu ziyaret ediyoruz. İnnova mühendislik sorumluluğunu üstlenmiş olduğu ağ, veri ve enerji sistemi kablolarını okul içinde projeye uygun olarak teknik imkanların sonuna kadar zorlanması ile tamamlamış ve devreye almış.

Okulumuzda ki öğretmenlere kullanım kolaylığı ile ilgili sorular soruyoruz, şimdilik bilgi vermek amaçlı olduğu, ekran izlemenin daha yoğun olduğu anlatılıyor. Henüz akıllı okul yazılımı ile ders programlama gibi diğer isterlerin karşılanmadığını gözlemliyoruz. İçerik erişimin kısıtlı olması, iç ağın (Intranet) henüz kurgulanmadığı neticesinde öğretmenlerin İnternet üzerinden eriştikleri bilgi ile sınırlı kalmak üzere hizmet verildiği gözlemliyoruz. İnnova kalite standartlarında kurulumu tamamlamış olmasını tebrik ediyor, öğretmenlere başarılar dileyerek okuldan ayrılıyoruz.