24 June 2013

Ankara Fatih İhalesi - Dosyaların Teslimi

.Ankara Yeğitek Yerleşkesi.

Fatih projesinde yeterlilik almak, alışık olmadığı denizde yelkenli kullanan kaptan misali gibi. Hazırlıklarımızı tamamlıyoruz Samsung Türkiye ilk kez bir devlet ihalesinde yer alıyor, direkt teklif veriyor, hatasız, kusursuz onaylar sonrası şartname gereği gerekli dokümanlar, belgeler, kolilere sığmıyor. 

İstenen belge ve dokümanlar adet o kadar fazlaki bazı firmalar araç ile gelerek onlarca klasörü teslim ediyorlar. Değerlendirmelerin meşakkatli olacağı,  sürecin uzun süreceği, incelenecek olan evraklardan belli oluyor.

İhaleye yeterlilik almış olan yedi firma katılım sağlıyor. Dosyaların teslim edildiği günü 24 Haziran 2013 defterime tarihi yaşamak olarak not ediyorum. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz ve sonucun bir an önce karara bağlanması ve açıklanmasını dileyerek ayrılıyoruz.

Güncelleme: Proje değerlendirme hiç bir şekilde bitirilemedi, teslimden sonra açılan dosyaların yoğunluğu, anlaşılmayan sorular sürecin uzamasına sebep oldu. Ülkemize çağdaş öğrenimi sağlayacak proje parçalı olarak yerine getirilebildi, verimli kullanılamadı, deneme sistemi olarak tamamlandı.