19 November 2013

Samsung Akademi - Ankara Mezuniyet Töreni


Ankara Yeni Mahalle Teknik ve Meslek Lisesi.

Samsung Akademi konularında uzman insan kaynağı yetiştirilmesine yönelik olarak en son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlar bir yıl önce öğrencileri ile buluşmuştu. 172 öğrenci modern sınıflarda öğrenmiş oldukları teorik bilgileri deneyerek, dokunarak, test ederek pekiştiriyorlar. Elektronik ürünler ve test cihazları ile donatılmış laboratuvarda televizyon, cep telefonu, beyaz eşya alanlarında uygulamalı eğitime devam ediyorlar. Zorunlu derslere ek olarak özveri ile yürüttükleri süreç sonrasında sınava girerek sertifika hakkı elde ediyorlar.

İş yaşantısında teknik sertifikasyonun önemi diploma kadar aranır olmaya başlıyor. Üniversiteye devam etme kararı alınması durumunda yaparak öğrenmenin, aynı zamanda bilgiyi hatırlama yardımcısı olacağı kavrıyorlar. 

Yeni mezunları kutluyor, yollarının, bahtlarının açık olmasını diliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığına etkili projeyi onaylayarak eğitimde yaparak öğrenmeyi destekledikleri için teşekkür ediyoruz. Okul yönetimi ve proje yöneticimizi kutluyorum.

İlginç bir tesadüf okulu ziyaretim sırasında laboratuvarları geziyorum ve yıllar önce Netaş'ta ürettiğimiz santrallerin örneklerinin bulunduğu mekanı görüyorum, hala eğitim alanında hizmet vermeye devam eden yerli ürünlerimizle gurur duyuyorum.