05 June 2014

Samsung Akademi - İstanbul Ticaret Lisesi

TC Milli eğitim Bakanlığı İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Samsung Akademi programının başarı ile yürütüldüğü lisemizden ilk öğrenci mezunları.

Samsung laboratuvarları, elektronik donanımı, modern test cihazları, eğitim içeriği, tamamen yenilenmiş sınıf ortamı ile çağdaş görünüm içinde.

Öğrenciler sınıflarda ek dersler alarak bilgilerini güncel tutuyor, teknolojinin en uç noktasında öğrenimlerini sürdürüyorlar. Mezunlar kazandıkları yetiler sayesinde elektronik ürünlerin kurulumu, testleri, tamiri ve programlaması alanında uzmanlık seviyesine ulaşıyorlar. Elektronik sektörünün baş döndürücü hızla gelişmesine devam etmesinin ancak sınıflarda fiziksel olarak bulunan Cep Telefonu, Televizyon, Beyaz Eşya ile dokunarak deney yapmaktan geçtiğinin bilincindeyiz. Sınıflarda yeteri düzeyde donanımın bulunmasının amacı yaparak öğrenmek kurgusu.

Proje pazarlama yürütücüsü Can Emci mezunların bilgi birikimleri ile daha kolay iş bulabileceklerini belirterek öğrencilere başarılar diliyor. Samsung sınıf donanımı ötesinde öğretmenlerin sürdürülebilirliği, ders sonunda servislerin hazır beklemesi, iaşe desteği ile projenin başarılı olmasında önemli sorumluluk yükleniyor.