26 October 2017

İmsad - Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Geleceğe Yatırım Digital Dönüşüm hedefi ile başlayan zirvede panel konuşmacısı olarak katılıyorum.

Endüstride modern çağı yakalamak konulu anlatımda yeni nesil proje yönetim sistemleri ile birlikte gündemi işgal eden malzeme ile uyumluluklarına değindim.

Tedarik sürecinde nesnelerin akıllı olması ve 3D yazıcılar ile eklemeli üretim ile verimlilik artışlarını irdeleyerek verimlilik artışı, hataların en aza indirilmesi üzerinde duruldu. Özellikle E4.0 ile birlikte ne küçük malzemeye kadar, varlıklarının bilincine olan bileşenlerin farkındalığının yönetilmesi meselesine açıklık getirmeye çalıştım.

Akıllı nesneler ile kurulacak iletişim dolayısıyla, karşılıklı oluşturulacak mesajları anlamlandırma işlemin, zorluğunun inşaat sektörü yansımasının en dikkat çekici sorun olacağını anlatmaya çalıştım. Doğru anlayış ve çözümler ile birlikte yaratılabilecek farklılığın ise sektörün hızla ileriye taşınmasında ciddi bir fırsat olarak değerlendirilmesine dikkat çektim

İmsad yönetimine beni konuk olarak davet ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Sanayide Dönüşüm hareketinin hemen başlaması için planlama sürecinin vakit kaybedilmeden tamamlanmasını diliyorum.