16 May 1995

Moskova - Chelyabinsk

Moskova'da Nortel ofisini ziyaret ediyoruz. "Open House" çerçevesinde gerçekleşen etkinliğe ortaklarımız da katılıyorlar. Nortel yetkilileri R. Reid, C. Carlebach, E. Harris, Ian Latremoille.

Rontel, Nortel, Netaş ortak projeler üzerinde toplantı sonrasında DMS ülke başarısı, Netaş geliştirme, ürün uyumluluğunda şimdiye kadar harcanan kaynak. Nortel yöneticilerinin yaygın görüşleri olarak karşımıza çıkan kabul kriterlerinin bahsedildiği kadar zor olmadı izlenimi tamamen siliniyor. Netaş olmadan pazarda varlık gösterebilmenin olanaksızlığını kavrıyorlar.

Ertesi gün Chelyabinsk ve Zlatoust uçuşu. Zlatoust kapalı şehrinde DRX4-Dicle üretim merkezi, inşaat ve tadilatlarını devam ediyor. Kapalı şehirlere girmenin neredeyse imkansız olduğu bilinciyle ziyaretimizin bir ay öncesinden programı bildiriyoruz. Hedefimiz Rontel işletmesinin yerel olarak üretim faaliyetlerine başlayarak yaygın satış ve kurulumların teslimi.

Rontel Yönetim Kurulu Toplantısı hedeflerin ilk çeyrek sonuçları üzerine yoğunlaşıyor. Sürecin aksayan ve yavaş ilerleyen meseleri çözmeye çalışıyoruz. Rontel yönetim yapısı içinde yer alan Netaş yöneticilerin oturma izinleri, ortama alışmaları için gerekli düzenlemelerin biran önce tamamlanmasını karar olarak alıyoruz.