24 April 1995

Berlin - ISS 95

ISS "International Switching Symposium" güncel teknoloji atılımlarının, gelecek öngörülerinin tartışıldığı kapsamlı etkinlik.

Netaş/Teletaş/Siemens davetlisi Türk Telekom yöneticileri ve heyeti olarak Berlin'deyiz ISS 95 konferansının konu başlıkları arasında teknoloji değişiminin rüzgarının sönmekte olduğu yönünde. Geleneksel TDM sistemlerinin ömrünün dolmakta olduğu tartışılıyor.

IP dünyasının farkındalığı yüksek sesle konuşulur durumda, uzun zamandır iddaa edilin IP paketlerinin güvenilir olarak iletiminin mümkün olamadı tezi çürütülüyor gibi. IP paketlerinin kaybolmasının ses üzerindeki etkisinin yeni algoritmalar ile azalacağı sunumlarda bahsediliyor. Geleneksel firmaların IP dünyasına hazır olmadıkları gün ışığı gibi net ürünlerin adaptasyonun maliyeti yüksek, yeniden tasarlamak daha verimli. Mücadeleyi kimin kazanacağına tanıklık edeceğiz, Netaş tasarım ekibinde de ikilem yaşanıyor, IP teknolojisine inanmayan ekip ile her şey IP olacak ATM yaşam döngüsünü tamamladı arasında bilimsel, tahminsel öngörüler devam ediyor.

Berlin'e gelmişken Nortel Doug Trimble ile pazarların durumu, ArGe geliştirme programımızı konuşma fırsatı yakalıyoruz. Planlanan sürecin gecikmesiz sürdürülmesi memnuniyet verici.

Dönüşümüz kolay olmuyor, fazla biletli yolcu nedeniyle THY 3 saat gecikme ile kalkabiliyor.
Kasım 1989 yılında yıkılan Berlin duvarı şehrin birleşmiş hali, ilk defa doğu tarafına geçerek .