16 September 1997

Paris - Nortel Kurumsal Pazar Toplantısı

Bir yıl önce paylaştığımız Netaş başarısının anahtar bileşenleri Nortel Avrupa yöneticileri uygulama sonuçları. Beklenen, planlanan hedeflere ulaşılamamış olması, yerel rekabetin acımasız fiyat politikası olarak açıklanıyor.

Kurumsal pazar faaliyetlerini gözden geçirmek üzere yeniden Paris'teyiz. Geçen yıl bir gün içinde tamamladığımız toplantı bu yıl sunumların yoğunluğu nedeniyle kik gün sürüyor. Her ülke sorumlusunun anlatımını dinlememiz ve görüşümüzü dile getirmemizi rica ediyorlar. Netaş sorumluları olarak çizgimizi Avrupa'ya taşımamız, fikrimize başvurulması yıllardır en ince ayrıntısına kadar dirsek çürütmemiz değil mi? Elbette elimizi, kolumuzu sallayarak toplantıya katılmamızın doğru olmayacağının farkındayız. Dersimizi iyi çalışıyoruz Nortel'in Avrupa pazarlarının bilgilerini önceden araştırıyoruz. Yararlı önerilerimizin ağırlığı bu sayede görüntüde kalmayarak planlara yansıyor.

Satış, destek ve pazarlama zorlukları ile, iş ortakları eğitim ve dokümantasyon gündeme geliyor. Pazar payını artırabilmek için rakip analizleri ve yaklaşımlarını konuşuyoruz, hedeflerimizi yakalama eylem planlarını oluşturarak dönüyoruz.

Meridian, Norstar, GSM, Magellan ürünlerinin konumlandırmasının seçenekleri tartışılıyor, kararlar alınıyor.