05 October 1999

Brüksel - Leadership in Action

Cisco Systems göreve yeni başlayan yöneticilere teknoloji öğrenimi ötesinde esnek beceriler eğitimine katılıyorum.

Liderlik, kurumsal yönetişim, sorumluluk, baskı, stress, hızlı kazanım, anı yaşama... Tanımların karmaşıklığı, üstlenilen görevin zorlukları, yaşamaya zaman ayırma, insan odaklı yönetim anlayışı, sunum satırlarında atılgan yaklaşım... konu başlıklarını dinliyorum ve kendi özgün düşüncelerimi paylaşıyorum.

Haftalık satış taahhüt zorunluluğu, yeni dünya şirketi olmanın ayrıcalığı. Ekip ile uyumlu çalışmanın ve gerilimini azaltabilmenin, motivasyonun, takım çalışmasının incelikleri anlatılıyor. Davranış tarzları, ofiste yaratıcı ortamın nasıl sağlanması gerekliliği, giyim ve esnek çalışma saatleri. Cisco ofiste bulunmanın sadece birbirimizi görmek olduğu, müşteriye yakınlık, iletişim ise her ortamda sağlanabileceğini net olarak teknoloji ile mümkün olduğunu anlıyoruz.

Sonuç olarak Cisco'da bir üst düzey yöneticinin karşılaştığı sıkıntıları takımı ile birlikte nasıl içinden çıkalabilecek yöntemlerin uygulanması gerektiğini etkileşimli ortamda tartışıyoruz. Ciddi olarak faydalandığım eğitimden yeni yönetim sistemleri bilgileri ile dönüyorum.