10 September 2008

Türk-İnterent - 2009 Yılı Beklentileri

Suat Baysan: 2009 Türkiye’deki Telekom Sektörü için Bir Dönüm Noktası Olacak - 1

Suat Baysan : “2009 yılında çok büyük bir değişim olacağına sanıyorum. Bu değişimi de muhtemelen müşterilere sunulan hizmetler belirleyecek. 3G ile birlikte, geniş bandın daha aktif olacağına, GSM ile sabit telefon hizmeti veren ağın çok büyük bir rekabete gireceğini ve eskiden gayet belirli olan pazar dağılımın, artık iç içe geçeceğine ve gri alanlar oluşacağına inanıyorum.”

Suat Baysan, Telekom sektörünün duayenlerinden bir isim… Nortel/Netaş’ta AR-GE ve Satış Pazarlama alanlarında üst düzey yönetici olarak görev alan Baysan,  daha sonra CİSCO’da Ülke Müdürü, Teknoloji Holding’de de CEO’luk yaptı. Halen Anel Grup şirketlerinden Aneltech’in Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Baysan, aynı zamanda da şirketin Genel Müdürü. Suat Baysan bir yandan da Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD) Başkanlığını üstlenmiş durumda…  

Suat Baysan ile yaptığımız sohbet, pek çok konuda derin uzak görüşlülük içeriyor. Çok zevk aldığım bu sohbetin, siz turk.internet.com okuyucularına da bir şeyler katacağına inanıyorum.

turk.internet.com: 2009’da Telekom sektörünü nasıl görüyorsunuz?

Suat Baysan: 2009 yılında çok büyük bir değişim olacağına inanıyorum. Bu değişimi de muhtemelen müşterilere sunulan hizmetler belirleyecek. 3G ile birlikte, geniş bandın daha aktif olacağına, GSM ile sabit telefon hizmeti veren ağın çok büyük bir rekabete gireceğini ve eskiden çok belirli sınırları olan pazar dağılımın, artık iç içe geçeceğine ve gri alanlar oluşacağına inanıyorum.