27 August 2014

BSTB - Bilişim Vadisi

Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı (BSTB) Genel Müdürümüz Dr. Cevahir Uzkurt, Gebze Bilişim Vadisi Genel Müdürümüz Hüseyin Yolaç, Samsung kamu ilişkileri yöneticisi Yusuf Temizel, bakanlık makamında görüşme.

Bilişim Vadisi, çığır açabilecek, sektöre yeni anlam kazandırabilecek niteliklere sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Vadinin fark yaratacak özgün yapısının ortaya çıkarılması, duyurulması, yeni açılımları desteklemesi boyutunda seçenekler değerlendiriliyor.

Çok uluslu önder bilişim firmaların kendi yerleşim birimlerini kurabilecekleri gibi, aynı mekanı ortak paydaşları için kullandırım yapabilecekleri modeller tasarlanabilir mi? Yerleşkenin sunduğu imkanlar içinde ulaşım ve konaklamanın sağlanabilir olmasının ayrıcalık yaratacağı, etki ve öneminin ağırlık kazanacağına dikkat çekiliyor.

Samsung s/lab kurulumu çabasının devam etmekte olduğu, işletme için ciddi emek sarf edildiği gerçeğinden hareketle, farklı yaklaşımların benimsenmesinin daha doğru olduğundan bahsediyoruz. Ekip olarak vadinin yaygın kullanımı için her türlü etkinlikte yer alabileceğimizi, destek olabileceğimizi belirtiyoruz.