30 October 2014

Seoul - BTK Ziyareti

BTK Başkanımız Dr. Tayfun Acarer, Kurul Üyelerimiz, Vodafone, Samsung yöneticileri ile birlikte Swan Samsung Digital City ziyaretimiz.

Tanıtım, toplantılar, görüşmeler, yeni nesil terminaller üzerine bilgi alıyoruz. Türkiye yatırım planı, öngörüleri tartışılıyor, verimli ve etkin bir şekilde tamamlanıyor.

Yeni ürünlerin sergilendiği alanda VR gözlük deneyimi ile EDGE kavisli telefon ekranlarını inceliyoruz. Şeffaf ekranların ışığı geçirmesi, istendiği zaman ise görüntüyü yansıtması farkı uygulamaların gelişeceğinin habercisi. Mağaza vitrin camlarının, okul sınıf uygulamasının, beyaz eşyanın içinin görünür olması üzerinde bilgi ekranı.

Samsung başarısının altyapısını oluşturan mikro elektronik tüm devreler (ASIC) ile ilgili bilgi alıyoruz. Bellek ve işlemci kapasitesinin hiperbolik artış eğilimi ile kapasite ve hızın çarpan etkisi ötesinde üssel gelişmesi. Ekran teknolojilerinde gelinen LCD/LED dönüm noktası. AMOLED arka ışık olmadan daha ince görünüm ile dev ekranlar. Akıllı ekranlar ile internet bağlantısı, ürün ve hizmetlerin sunulmasında farklı bir mecra olarak kullanılması.