08 August 1994

Rusya - Chelyabinsk

1994 yılı oldukça zor geçiyor, neredeyse eve gidemez durumdayız, ekip arkadaşlarım dahil hep birlikte yurt dışına satış yapabilmenin dikenli yollarında yürümeye ara vermeden devam ediyoruz. Tüm arkadaşlarıma fedakarca mücadele ettikleri için minnettarız. 

Ve yeni sözleşmeler için yeniden Chelyabinsk'deyiz.

Chelyabinsk - Magnitogorsk arasında iletişimi sağlamak üzere fiber optik kablo ve gerekli elektronik sistemlerin satın alınması süreci için görüşüyoruz. DMS100 Magnitogorsk kurulumları şehirde ekibimiz tarafından öncelikli olarak yürütülüyor. Rusya'nın bu önemli maden kentine yeni altyapı getirmenin onuru tüm Netaş çalışanlarının. Sözleşmeler imzalanıyor ve bir sonraki seferde açılışları yapmak üzere ayrılıyoruz.

Magnitogorsk Ural nehri ikiye bölüyor, bir yakası Asya diğeri Avrupa. Demir ve Mıknatıs üretimi dünyanın en büyük işletmesi. 

Bir ay sonra Eylül 1994 İlk DRX4 kırsal santrallarımız ve güç sistemleri sevkiyatlarımız gururla onaylanıyor, yeni bir başarının Türk Teknolojisinin tasarlanan ve üretilen Rusya Federasyonunda tercih edilen teknoloji olmasının heyecanını yaşıyoruz.